Про що challenge?
1 Створення платформ для демонстрації творів мистецтва та спілкування, типу «віртуальних резиденцій», які були би доступнішими, ніж популярні криптомайданчики мистецтва.
Що є зараз?
Пріоритетом Culture Activists Congress є «арт-мобільність» – організація міжнародних мистецьких резиденцій та виставок.
Існуючі платформи – стандартом є https://www.kunstmatrix.com/en і https://hubs.mozilla.com/3W9nG3v/artist-is-absent-group-exhibition-nvair-2020-ukraine-germany , а також використовується Google Drive не надають всі можливості, які надавались резиденції митців в офлайні, на сьогодні «заморожені» через пандемію. У світі за 2020 рік лише 2% резиденцій змогли провести свої програми. В “новій реальності” більшість митців зрозуміли, що ринок повинен бути міжнародний. Хоча буде перша в Україні офлайн резиденція, але є враження, що тренд цифровізації незворотній. Також є рішення типу української платформи https://ua.zmeet.life/ для івентів, де пробують проводити концерти. Також співпрацює з українським проектом Comgram?, якому бракує комунікаційного елементу.
Що б хотілося змінити?
Є більш популярні блокчейн платформи типу «цифрової землі», але вони дорогі – вітальні 16м2 коштували 500 доларів, але за рік вартість зросла до 3000 доларів і більше за оренду. Інші організації, наприклад Берлінська цифрова галерея пропонують виставковий зал за 12 доларів на місяць, але немає спілкування. Такі віртуальні простори часто мають полігональність, але це ускладнює їхню роботу на лептопах – візуальна частина не витримує. Деякі інші вимагають установки застосунку.
Які очікувані результати?
Можливо, потрібен продукт – платформа, тобто 3Д простір до 1000 відвідувачів, яка технічно вирішить проблеми деяких існуючих платформ – не потребуватиме установки застосунку та працюватиме легко на лептопі чи десктопі, тобто не потребуватиме шоломів, окулярів, тощо.